Distriktsstyrelse IOGT-NTO Sydost

Den 18 april hade IOGT-NTO Sydost sitt första distriktsårsmöte. Ett årsmöte präglat av den speciella situationen våren 2020 men ändå med stora förväntningar. Det finns ett par styrelseposter kvar att fylla vilket kommer att ske på det extra distriktsårsmötet 1 juni kl. 19. Fram till dess kommer den tidigare interimsstyrelsen och den nya distriktsstyrelsen att jobba tillsammans.

Distriktsstyrelse IOGT-NTO Sydost

Kassör: Samir Jusicic, Jönköping
samir.jusicic@jonkoping.se, mobiltelefon: 0707 25 19 89

Sekreterare: Robert Rapakko, Mönsterås
robert.rapakko@monsteras.se, mobiltelefon: 0722 487045

Ledamot: Markus Strömbom
markus.strombom@hotmail.com, mobiltelefon: 070 25 50 946

Bodil Hansen, Eneryda
bodil@nsf.scout.se, mobiltelefon: 070 191 79 53

Mariam Cawale, Linköping
Mary_Cawale@hotmail.com, mobiltelefon: 070 870 73 19

Emma Åverling, Vetlanda
emma.averling@gmail.com, mobiltelefon: 076 196 95 96

Christer Hult, Växjö
cchrister.hult@gmail.com, mobiltelefon: 073 092 15 78

Interimsstyrelse IOGT-NTO Sydost

Ordförande: Jan-Ove Ragnarsson, Linköping
janoveragnarsson@gmail.com, mobil telefon: 0739 123935

Vice ordförande: Gunvor Nygren, Reftele
gunvor.nygren@iogt.se, mobiltelefon: 0708 301557

Ledamot: Viveca Aldebert, Kalmar
vivi@iogt.se, mobiltelefon: 0730 751135

Ledamot: Mahamud Said Dahir, Norrköping
said.dahir.1992@gmail.com, 0722 784419

Ledamot: Margareta Enermo, Lessebo
m.enermo@gmail.com, mobiltelefon 070 347 29 55

Ledamot: Hedvig Strömbom, Visby
hedvig.strombom@hotmail.com, mobiltelefon: 073 047 67 09

Navigation

IOGT-NTO
Box 12825
Stockholm Sweden
08-672 60 00